Home > Site Translations > Polski Michael


Dziewięć Potrzeb


 

By David Gregg
Tłumaczenie JACEK


W nauczaniach Michaela dziewięć \" uniwersalnych\" potrzeb działa jako nieświadoma motywacja w naszych życiach, inspirując nas, by odszukać lekcje najodpowiedniejsze dla naszego wzrostu i pomagając nam rozwijać się duchowo. Na pierwszy rzut oka potrzeby mogą wydawać się zwykłym odnośnikiem w nauczaniach, ale one mają ogromny wpływ w naszych życiach, wywołując uczucie nadzwyczajnego wewnętrznego spokoju, jeśli są zaspokojone. Niespełnioną potrzebę odczuwa się dosłownie jak głód, którego żadna ilość jedzenia nie może zaspokoić, kończąc się niewytłumaczalnym uczuciem smutku, jeśli nie będzie odpowiednio odżywiona. W konsekwencji, kiedy nasze potrzeby są spełnione jesteśmy ogólnie szczęśliwi i skupiamy się na kształtowaniu naszego życia, ale kiedy są zablokowane, chmura niezadowolenia zaciemnia każdy kąt naszego istnienia. Potrzeby są tak wpływowe, że, jeśli one nie będą rozpoznane zauważymy, że jesteśmy złapani w pułapkę opadającej spirali niezadowolenia i ekstremalnej frustracji. Potrzeb nie można zignorować. W każdym bądź razie, pomimo że potrzeby nie są zaspokojone może to być dobroczynne. Chanelujący Michaela Jose Stevens mówi: \"Czasami presja niespełnionych potrzeb kończy się osobistym wzrostem, więc to nie zawsze jest złą rzeczą, jeśli twoje potrzeby nie są spełnione. Czasami twoja istota umyślnie udaremnia potrzebę, żebyś został pchnięty, by zająć się lekcją.\"

Zrozumienie Naszych Potrzeb

W pewnym stopniu doświadczamy wszystkich potrzeb,ale zwykle trzy najważniejsze potrzeby są wybrane w młodym wieku i pozostają dość stałe przez całe życie. W późniejszych latach potrzeby stają się ważniejsze i są używane, by pomóc nam zrealizować życiowe zadanie. W tym miejscu potrzeby mogą nieznacznie zmieniać się w pierwszeństwie, sporządzając mapę lepszego kursu przez życie kiedy zadanie rozwija się i pomagając, tak by skierować nas z dala od zbyt wielu przeszkód. Chociaż potrzeby są podobne do łusek, to w pierwszym rzędzie zaspokajają wewnętrzne tęsknoty, a łuski skupiają się głównie na perspektywach, albo drogach reagowania. Podtrzymujące przymierze z łuskami zwykle są zauważone wtedy, kiedy na przykład, potrzeba wspólnoty jest połączona w parę z emocjonalnym centrum, albo tryb pasji z potrzebą ekspansji. Ścieranie się potrzeb, z innymi łuskami może prowadzić do konfliktów osobowości.

Relacje i Potrzeby

Ważne jest, by zrozumieć, że za spełnienie potrzeb są odpowiedzialne tylko te osoby, które je posiadają. Osoba często będzie oczekiwała od współmałżonka, przyjaciela,albo członka rodziny, by pomóc w ich spełnieniu, ale potrzeby są odbiciem wewnętrznego świata i jesteśmy wyłącznie osobiście odpowiedzialni za nie. Usiłowania narzucenia spełnienia potrzeby dzięki działaniom innej osoby utworzą tylko oburzenie i dysharmonię. Relacje mogą odegrać integralną rolę w naszych potrzebach. Mamy tendencje do, wielu wspólnych powiązań z osobą, która podziela jedną albo dwie potrzeby z nami i takie powiązania mogą pomóc stworzyć głębszy związek z tę osobą. Zgodne i zdolne utrzymywać się przez długi okresu czasu relacje oparte są tak naprawdę na wspólnych potrzebach. Między tymi, którzy nie mają żadnych wspólnych potrzeb, relacje w związku są słabsze. Faktycznie, przeciwne potrzeby często leżą u podstaw domowych konfliktów i tworzą relacje karmiczne.
    
Jak manifestują się Potrzeby?

Tak jak łuski, Potrzeby mogą być wyrażane pozytywnie albo negatywnie. Ponieważ negatywne wyrażanie potrzeby jest po prostu o wiele łatwiej zamanifestować niż pozytywne często są wyrażane nieświadomie.
Jest siedem poziomów ekspresji dla każdej potrzeby. Najwyższy poziom satysfakcji jest osiągany wtedy, kiedy potrzeby są wyrażone w ich najwyższych poziomach. Siedem poziomów ekspresji na przykład dla potrzeby Przygody to:

1) Niszczący dramat
2) Nałogi / Uderzenia adrenaliny
3) Podniecenie zmysłów poprzez narkotyki, seks
4) Pobudzony umysł
5) Samo-Odkrywanie
6) Kontakt z Esencją
7) Oświecenie

Wiek duszy gra decydującą rolę w naszej zdolności, by zamanifestować wyższe poziomy każdej potrzeby. Aby lepiej zilustrować, w poprzednio wspomnianej potrzebie Przygody, dusza noworodkowa mogłaby popełnić przypadkowy czyn przemocy, by wypełnić potrzebę; dusza Dziecka mogłaby wywędrować do lasu tropikalnego i próbować narzucić miejscowej ludności swoją religię; Młoda dusza mogłaby usiłować zdobyć naród; Dojrzała dusza mogłaby szukać (star-crossed) kochanka; a Stara dusza mogłaby zbadać wartości filozofii duchowego wzrostu, takie jak nauczania Michaela.

Zastosowanie Informacji

Ostrożnie zbadaj następujące opisy dziewięciu potrzeb i spróbuj określić trzy, z którymi najsilniej rezonujesz. Niektórzy ludzie lubią utworzyć listę i grupować je od pierwszej do dziewiątej opartej na najwyższym pierwszeństwie, albo w grupach po trzy.W jakikolwiek sposób to zrobisz, rezultatem końcowym powinno być zidentyfikowanie trzech najważniejszych potrzeb, które odgrywają znaczącą rolę w twoim życiu i wtedy sprawdź, czy są zaspokajane czy nie. Jeśli nie, zadaj sobie pytanie jak możesz to zmienić. Możesz skorzystać z usług chanelujacej osoby, która może być pomocna podczas tego procesu, ale, jeśli będziesz zupełnie uczciwy wobec siebie najważniejsze potrzeby zaczną ujawnić swą prawdziwą naturę. Powodzenia!
 


Michael Teachings Home | Welcome | Michael FAQ | Soul Age | Roles | Overleaves | Advanced Topics | The Nine Needs | Michael Channeling | Related Articles | Channels & Resources | Michael Tools | Michael Books | Michael Chat | Michael Student Database | LinksAbout Dave